روز جهانی صلح، سومین گردهمایی راهنمایان محلی در تهران

با برنامه‌ریزی انجام شده بار دیگر فرصتی دست داده تا راهنمایان محلی ایران با یک‌دیگر دیدار داشته باشند. این دیدار هم‌چون دفعات گذشته به منظور آشنایی کاربران فعال نقشه‌ی گوگل با یک‌دیگر و منسجم‌تر کردن فعالیت‌ها در نقشه صورت می‌گیرد.

در طی دو سه ماه گذشته دوستان زیادی با انجمن راهنمایان محلی ایران آشنا شده و به جمع راهنمایان محلی ایران پیوسته‌اند. کاربران نقشه‌های گوگل که پیش‌تر به صورت مجزا به فعالیت مشغول بودند اکنون فرصتی برای فعالیت بهتر در کنار هم پیدا کرده‌اند و گردهمایی‌ها نیز فرصتی برای آشنایی کاربران از نزدیک است. به این منظور سومین گردهمایی تهران راهنمایان محلی برنامه‌ریزی شد که توضیحات آن در ادامه می‌آید.

مکان گردهمایی؛ خیابان سی تیر

در چندین ماه گذشته یکی از خیابان‌های قدیمی تهران جان تازه‌ای گرفته است و همه روزه پذیرای شمار زیادی از مردم برای دورهمی و وقت‌گذرانی در کافه‌ها و رستوران‌های سیار است. به علت ذات دورهمی بودن برنامه‌های راهنمایان محلی این خیابان محل مناسبی برای قدم زدن، گپ زدن و لذت بردن از محیط است. هم‌چنین وجود فروشگاه‌های خوراکی یکی دیگر از جنبه‌های برنامه‌ها را پوشش می‌دهد و فرصتی برای گپ زدن هست.

علاوه بر روح تازه‌ی خیابان سی تیر، قرار گرفتن در بافت تاریخی تهران نیز جاذبه‌ی آن برای برگزاری یک گردهمایی را دوچندان کرده است. وجود شمار زیادی از موزه‌ها از جمله موزه‌ی ملی و موزه‌ی ملک و هم‌چنین وجود خانه‌های تاریخی فرصت خوبی برای عکاسی و سیر در گذشته‌ی تهران و ایران است.

زمان برگزاری؛ پنج‌شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۱۷:۳۰

برنامه‌ی گردهمایی هم‌چون بارهای پیشین، به گونه‌ای چیده شد که در پایان هفته قرار داشته باشد و کاربران فرصت کافی برای حضور در آن را داشته باشند. هم‌چنین پایان شهریور ماه زمان مناسبی است که از گرمای شدید هوا کاسته شده و هنوز سرما نیز آغاز نشده است به این ترتیب آب و هوا کاملا مناسب با قدم زدن و بهره‌گیری از مناظر و خیابان است.

این روز هم‌چنین مصادف با «روز جهانی صلح» است و فرصتی مغتنم برای معرفی بیش‌تر یکی از ویژگی‌های خوب مردم کشورمان یعنی «صلح دوستی» به کاربران جهانی است.

از سویی ساعت برگزاری هم به گونه‌ای انتخاب شد که فرصت کافی برای قدم زنی و لذت بردن از ساعات روز و شب در محیط باغ وجود داشته باشد و هم‌چنین راهنمایان محل علاقمند و فعال در زمینه‌ی عکاسی بتوانند از محیط در شرایط نور روز، پیش از غروب خورشید و نیز در شب عکاسی کنند.

شرایط حضور

این گردهمایی یک دورهمی ساده و غیر وابسته و غیرسیاسی است که همانند دیگر قرارهای راهنمایان محلی در سراسر جهان، صرفا به منظور آشنایی با کاربران دیگر، اشتراک گذاری تجربیات و دانسته‌ها پیرامون نقشه‌های گوگل و بهبود آن طبق اصول و قوانین بومی و نقشه انجام می‌شود.

برای ارائه‌ی خدمات و فعالیت کاربران در نقشه‌های گوگل در هر کشوری، تاکید شده است که فعالیت‌ها باید تحت قوانین آن کشور انجام شود. از این رو گردهمایی‌های راهنمایان محلی، تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و به ویژه رعایت آرامش در خیابان‌گردی، عکاسی از نماهای مجاز و گفتمان آرام پیرامون نقشه اصل اساسی گردهمایی‌های راهنمایان محلی در ایران است.

هم‌چنین رعایت پوشش مناسب و عدم جلب توجه با حرکت‌های غیرمعمول به شدت ضروری است.

از راهنمایان محلی گوگل در ایران اکیداً تقاضا می‌شود موارد بالا را مد نظر داشته باشند تا در آینده نیز بتوانیم به رشد صحیح نقشه‌های گوگل به عنوان اصلی‌ترین مرجع مورد استفاده در مسافرت‌ها، مسیریابی‌ها و خدمات شهری سراسر جهان طبق قوانین کشور و نقشه کمک کنیم و سهمی هرچند اندک در این فعالیت‌های عام‌المنفعه داشته باشیم.

هزینه‌ها

به طور کلی هزینه‌ی مشخصی برای این دورهمی راهنمایان محلی درنظر گرفته نشده است با این وجود مطلوب است برای استفاده از همه‌ی ویژگی‌های دورهمی به ویژه خوردنی و اگر فرصتی بود بازدید از موزه، میزان ۳۰ هزار تومان به صورت نقد یا کارت اعتباری همراه خود داشته باشید.

نام نویسی

برای اعلام حضور به نشانی زیر در وبگاه رسمی «راهنمایان محلی گوگل» مراجعه کنید:

https://maps.google.com/localguides/meetup/meeting-on-intl-peace-day

توجه کنید که در حال حاضر به علت خطای سیستم گوگل نباید از آی پی ایران وارد نشانی بالا شوید. این مشکل در آینده از سوی گوگل مرتفع خواهد شد.

کجا آغاز می‌کنیم؟

آغاز گردهمایی ساعت ۱۷:۳۰ روبه‌روی در موزه‌ی ملی در خیابان سی تیر خواهد بود.

به این مطلب امتیاز بدهید

2 پاسخ ها به “روز جهانی صلح، سومین گردهمایی راهنمایان محلی در تهران”

 • شروین
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۵:۵۱ ق.ظ

  من اعلام حضور کردم اما در محل باید چجوری همدیگرو پیدا کنیم ؟

  • مدیریت
   ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ در ۲:۱۰ ب.ظ

   راهنمای کوتاهی در توضیحات رویداد قرار گرفت. ساعت ۱۷:۳۰ جلوی ورودی موزه‌ی ملی حاضر باشید. ضمنا در تلگرام نیز می‌توانید با ادمین برگه‌ی @IranLocalGuides در ارتباط باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.