در این برگه شیوه‌نامه‌ی پیوستن به گروه تلگرام لوکال گاید ایران در اختیار دوستانی هست که تمایل دارند در مباحث روزانه‌ی مرتبط با نقشه مشارکت داشته باشند. گروه تلگرام به منظور تایید ویرایش‌ها استفاده نمی‌شود و صرفا جنبه‌ی آموزشی و اطلاع‌رسانی دارد. این گروه به منظور پاسخ سریع‌تر به پرسش‌های کلی کاربران ایجاد شده است و بنابراین تنها اگر کاربر فعالی در نقشه هستید، درخواست خود را برای پیوستن ارسال کنید. اگر فقط گاهی در نقشه فعالیت دارید، همراه بودن با شبکه‌های اجتماعی انجمن کفایت می‌کند تا به بهترین نحو فعالیت داشته باشید.

  1. کاربران برای پیوستن به گروه تلگرام دست کم باید در لول ۶ نقشه قرار داشته باشند، مشارکت بیش از ۵ ماه داشته باشند و کاربر خوبی محسوب شوند. هرچند سطح کاربری معیار خاصی نیست و تمایز ایجاد نمی‌کند، اما برای اطمینان از مشارکت پیوسته لازم است.
  2. لینک پروفایل کاربری خود در نقشه را ارسال نمایید. برای این منظور در دسکتاپ روی «مشارکت‌های من» کلیک کنید و لینک صفحه را کپی نمایید، یا در دستگاه همراه (اندروید و آیفون) روی «مشارکت‌های من» کلیک کنید و گزینه‌ی اشتراک‌گذاری را بزنید و لینک را کپی کنید. این کار صرفا برای آشنایی با روند کلی فعالیت می‌باشد و نزد انجمن محفوظ است.
  3. نام خود و لینک کپی شده را با پر کردن فرم زیر بفرستید. گاهی کاربرانی درخواست همراهی دارند که فعالیت نادرست زیادی دارند. در این موارد از کاربر درخواست می‌شود فعالیت گذشته‌ی خود را طبق قوانین گوگل اصلاح کند و سپس برای پیوستن به گروه تلگرام اطلاع دهد. این امر به این دلیل است که باقی ماندن در پروژه‌ی راهنمایان محلی وابسته به داشتن مشارکت صحیح است. علاوه بر این همراهان انجمن ایران به نوعی نماینده‌ی مشارکت صحیح در نقشه هستند و باید دقیق‌ترین کاربران نقشه باشند.
  4. پیوستن به گروه تلگرام حقی برای نشر محتوا در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی انجمن راهنمایان محلی ایران ایجاد نمی‌کند. اما از پیشنهادهای اعضا در این زمینه کاملا استقبال می‌شود.
  5. مسئولیت مطالب نشر شده توسط اعضا بر عهده‌ی خود آنان بوده و مدیریت انجمن راهنمایان محلی ایران هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
  6. با فعالیت‌های خلاف قوانین گروه برخورد و در صورت تکرار دسترسی کاربر قطع می‌گردد.
  7. گروه تلگرام انجمن راهنمایان محلی ایران نیز مانند همه‌ی فعالیت‌های انجمن و همان‌طور که تاکید گوگل برای مشارکت در پروژه‌ی راهنمایان محلی طبق قانون هر کشور نیز هست، تابع قوانین جاری کشور ایران است.