امکان ویرایش مستقیم خیابان‌ها دوباره به نقشه‌ی گوگل می‌آید

در کنار هوش مصنوعی، اکنون گوگل از فعال شدن دوباره‌ی قابلیت طراحی و ویرایش خیابان‌ها در نسخه‌ی وب گوگل مپ خبر داده است. موضوعی که می‌تواند موجب به‌روزرسانی سریع‌تر نقشه شود.

پس از بسته شدن پروژه‌ی «مپ میکر» (Map Maker) گوگل بسیاری از کاربران فعال در آن از ادامه‌ی فعالید در نقشه دست کشیدند و جمعیت بیش‌تری هم از امکان دشوار تغییر خیابان‌ها و به‌روزرسانی کند نقشه ناراضی بودند. به تدریج اما گوگل امکاناتی را برای گزارش نقص جاده‌ها فراهم کرد اما باز هم کافی نبود.

اکنون گوگل از بازگرداندن امکان طراحی مستقیم مسیرها در نقشه خبر می‌دهد. طی ماه‌های آینده به‌تدریج ویژگی «ویرایش جاده» (Road Editing) در نسخه‌ی وب گوگل مپ فعال خواهد شد و کاربران به کمک آن می‌توانند به صورت مستقیم جاده‌های تازه را طراحی کنند، تغییرات خیابان‌ها را انجام دهند و اصلاح نام خیابان‌ها را سریع‌تر گزارش کنند.

به نوشته‌ی گوگل بلاگ، با توجه به نیاز به دقت بالا در طراحی، ویرایش‌های انجام شده با کمک این ابزار ابتدا توسط گوگل بررسی و اصلاح می‌شود و سپس تا یک هفته بعد بر روی نقشه قرار می‌گیرد.

این ویژگی قرار است طی ماه‌های آینده در ۸۰ کشور جهان دردسترس باشد و بدین ترتیب ۴ سال پس از بسته شدن مپ میکر (که در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ انجام شد) کاربران علاقه‌مند می‌توانند دوباره در تکمیل بستر نقشه با داده‌های صحیح مشارکت داشته باشند.

به‌ویژه با فعال شدن قابلیت مسیریابی گام به گام در ایران، اکنون طراحی دقیق نقشه از اهمیت بالایی برخوردار است و امکان ویرایش خیابان‌ها با نظارت گوگل و در کنار هوش مصنوعی به مسیریابی بهتر هم کمک خواهد کرد.

شما هم اگر تجربه‌ای از کار با مپ‌میکر دارید، با ما در میان بگذارید و اگر مشتاق مشارکت بهتر و بیش‌تر هستید با ما در انجمن راهنمایان محلی گوگل در ایران همراه شوید.

نگاره‌ی رویه: طرحی از روش اولیه‌ی گزارش غیرمستقیم نقص مسیرها در گوگل مپ
اعتبار:

Rate this post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.