تغییرات موقت مشارکت‌ها در گوگل مپ در پی کرونا

گوگل که در پی همه‌گیری جهانی کرونا فعالیت بخش‌های کاری زیادی را به این موضوع اختصاص داده، اعلام کرد که به دلیل آن‌که خدمات اضطراری را در اولویت قرار می‌دهد و از طرفی می‌کوشد مراجعه‌ی مردم به دفاتر خود را کاهش دهد، کاربران به طور موقت با محدودیت‌ها و تاخیرهایی در مشارکت روی نقشه مواجه خواهند شد.

آگاهی‌رسانی تازه درباره‌ی مشارکت‌ها | نگاره از گوگل

این شرکت بیان کرده که تیمی از افراد (شامل اپراتورها و تحلیل‌گران داده) و فن‌آوری (سامانه‌ی هوشمند) را به‌کار می‌گیرد تا مطمئن شود که محتوای اشتراک‌گذاری شده در نقشه‌ی گوگل، سودمند، دقیق و قابل اعتماد است.

به این ترتیب این روزها کاربران با تغییراتی در مشارکتشان روی گوگل مپ مواجه خواهند شد. پس از یک مشارکت روی نقشه‌ی گوگل، اعم از گذاشتن نظر، عکس یا انجام ویرایش، پیامی مبنی بر تأخیر در انجام ویرایش دریافت خواهید کرد. این پیام به این معنی است که مشارکت شما روی نقشه ظاهر نخواهد شد، اگرچه هنوز می‌توانید همه‌ی مشارکت‌هایتان را در نمایه‌ی خود ببینید.

در زمینه‌ی ویرایش اغلب ویرایش‌ها (به جز موارد محدودی در زمینه‌ی باز یا بسته بودن مکان) تایید نخواهد شد. به این ترتیب توصیه می‌شود کاربران تا اعلام بعدی گوگل، روی نقشه ویرایشی انجام ندهند.

این تغییر با توجه به این انجام شده که این روزها کارکنان گوگل در سراسر جهان در اداره نیستند و نیروی فعال کم‌تری برای نظارت وجود دارد. علاوه بر این، سرورها و منابع گوگل در این روزها به طور ویژه به موضوع کرونا، اطلاع‌رسانی پیرامون آن و انجام تغییرات گسترده روی نقشه اختصاص داده شده است. از جمله‌ی این تغییرات گسترده می‌توان به علامت‌گذاری همه‌ی مراکز آموزشی و مراکز خرید به عنوان “موقتا تعطیل” اشاره کرد.

هم‌چنین طبق اعلام گوگل به طور ویژه و فقط در این روزها، فارغ از عدم نمایش مشارکت‌ها روی نقشه، امتیاز لوکال گاید به آن‌ها تعلق می‌گیرد. البته باز هم در صورتی که مشارکت طبق قواعد نقشه‌ی گوگل و اشتراک‌گذاری محتوا باشد و بر اساس تجربه‌ی شخصی و اثر خود کاربر باشد.

تاخیر در مشارکت گوگل مپ
تاخیر در مشارکت گوگل مپ | نگاره از گوگل

به گفته‌ی گوگل، این تغییرات موقتی خواهد بود و گوگل می‌کوشد هر چه زودتر این تاخیر را از بین ببرد. بنابراین تا آن زمان صبور باشید و از انجام ویرایش‌های تکراری هم که خلاف قوانین نقشه است و موجب کاهش اعتبار حساب کاربری هم می‌شود مانند همیشه، اکیدا بپرهیزید. اطلاعیه‌های بعدی را نیز می‌توانید از طریق وب‌سایت انجمن راهنمایان محلی گوگل، پیگیری کنید.

5 پاسخ ها به “تغییرات موقت مشارکت‌ها در گوگل مپ در پی کرونا”

 • ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ در ۳:۳۴ ق.ظ

  خیلی سایت عالی دارید ممنون از اطلاع رسانی شما

 • مسعود
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ در ۱:۳۱ ق.ظ

  ممنون از محبت شما

 • ۲۴ مهر ۱۳۹۹ در ۸:۲۴ ق.ظ

  خیلی برای من جالب بود که گوگل در ایران هم انجمن محلی داره! گوگل تو عالی هستی

 • ۴ آبان ۱۳۹۹ در ۵:۲۹ ب.ظ

  چطور میشه به انجمنتون اضافه شد؟

  • مدیریت
   ۷ آذر ۱۳۹۹ در ۷:۰۲ ب.ظ

   توضیحات در پایین وب‌سایت و بخش همراهی با گروه تلگرام نوشته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.