چهره تازه نقشه گوگل

گوگل از چند روز پیش تغییرات تازه‌ی صورت گرفته در ظاهر نقشه را نیز نهایی کرد. این تغییرات پیش‌تر به صورت آزمایشی و برای مدت محدود برای برخی کاربران نمایش‌پذیر بودند. گوگل توضیح خود درباره‌ی این تغییر را این‌گونه بیان می‌کند:

«جهان همواره در حال تغییر است. و نقشه‌ی گوگل نیز بر پایه‌ی این تغییر، دگرگون می‌شود. هنگامی که جاده‌ها بسته می‌شوند، فروشگاهی افتتاح می‌شود یا رویدادهایی در نزدیکی شما رخ می‌دهد، شما بر روی گوگل مپ آن را می‌بینید. یا زمانی که قراری را در تقویم تنظیم می‌کنید، یا تایید رزرو در جیمیل دریافت می‌کنید گوگل مپ آن را بر روی نقشه نمایش می‌دهد.

اکنون ما گوگل مپ را با چهره‌ی تازه‌ای به روز کردیم تا بهتر بازگوکننده‌ی جهان شما باشد!»

چهره‌ی تازه‌ی گوگل مپ

نخستین تغییر صورت گرفته، بر روی چهره‌ی اصلی نقشه و مسیرهاست. بدین ترتیب بخش‌های رانندگی، ناوبری، حمل‌ونقل و کاوش دستخوش تغییرات ظاهری شده‌اند تا بهترین موارد مرتبط را هنگام کار با نقشه برجسته کنند. مسیرها حالت واضح‌تری به خود گرفته‌اند و هم‌چون نقشه‌های چاپی، تفکیک‌پذیری مناسبی را در آن‌ها مشاهده می‌کنید.

علاوه بر مسیرها، آیکون‌ها نیز دستخوش تغییر شده‌اند تا چیزی را که کاربر به دنبال آن است آسان‌تر بیابد. مکان‌هایی مانند کافه‌ها، رستوران‌ها، پرستشگاه‌ها، ادارات دولتی و … رنگ‌بندی و نشان ویژه‌ای دارند تا بر روی نقشه به آسانی قابل شناسایی باشند. برای نمونه دنبال یک کافه در نزدیکی خود هستید، کافی است نقشه را باز کنید و دنبال آیکون‌های نارنجی اطراف خود بگردید!

این تغییرات در طول هفته‌های آینده به تدریج بر روی همه‌ی محصولات گوگل که در ارتباط با گوگل مپ هستند اعمال خواهد شد. از جمله‌ی این محصولات، می‌توان به دستیار گوگل، جست‌وجو، گوگل ارث (زمین) و اندروید اتو اشاره کرد. هم‌چنین این چهره‌ی تازه به تدریج در اپلیکیشن، وب‌سایت و محصولات دیگر شرکت‌ها که از نقشه‌ی گوگل استفاده می‌کنند نمایان خواهد شد.

 

بنابراین تفاوتی نمی‌کند که در کجا و چه محصولی از نقشه‌ی گوگل استفاده می‌کنید، تجربه‌تان در همه‌جا یکسان خواهد بود.

به زودی منتظر توضیحات جزئی‌تر چهره‌ی تازه‌ی نقشه در بخش «راهنمای نقشه گوگل» وب‌سایت «انجمن راهنمایان محلی گوگل در ایران» باشید.

به این مطلب امتیاز بدهید

3 پاسخ ها به “چهره تازه نقشه گوگل”

 • ۲۶ آذر ۱۳۹۶ در ۸:۳۹ ب.ظ

  ممنون عالی بود

 • ۲۰ دی ۱۳۹۶ در ۹:۵۷ ب.ظ

  خیلی عالی میشه اینطوری

 • حسین
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ در ۷:۴۵ ق.ظ

  لطفا بروزرسانی ها واطلاعات جدید را اطلاع دهید ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.