فهرست‌های نقشه در وب هم فعال شد

آیا می‌خواهید به یک سفر بروید و باید فهرست جاهایی که بازدید خواهید کرد را داشته باشید؟ آیا می‌خواهید کسی را در زمینه‌ی دستیابی به بهترین مراکز خرید راهنمایی کنید؟ این‌ها مواردی است که در گوگل مپ با ویژگی «فهرست‌ها» فراهم شده است.

پیش از این قرار دادن فهرست‌ها برای نقشه یا مدیریت آن‌ها تنها در نسخه‌ی همراه گوگل مپ امکان‌پذیر بود.

اکنون در نسخه‌ی وب نیز دسترسی به فهرست‌ها به صورت کامل فراهم هست و کاربران می‌توانند با یافتن یک مکان آن را در فهرستی دلخواه و از پیش موجود قرار دهند یا فهرست تازه‌ای برای آن بسازند.

برای افزودن یک مکان به فهرست، آن را بر روی نقشه پیدا کنید و سپس در جعبه‌ی اطلاعات آن، گزینه‌ی «ذخیره» را بزنید. بدین ترتیب فهرست‌های پیش‌فرض به همراه فهرست‌های دلخواه شما نمایش داده می‌شود و شما قادر خواهید بود، مکان مورد نظر را در هر یک از این فهرست‌ها قرار دهید.

افزودن مکان به فهرست

برای دستیابی به فهرست‌ها نیز کافی است به گوگل مپ بروید. در منوی کناری گزینه‌ی «مکان‌های شما» و سپس «ذخیره‌شده» را بزنید. به این ترتیب فهرستی از مکان‌های ذخیره شده‌ی خود را در قالب دسته‌بندی و فهرست‌های گوناگون مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را مدیریت کنید، نمایش آن روی نقشه را پنهان یا آشکار کنید، با نزدیکان خود به اشتراک بگذارید یا حتی آن‌ها را به عموم کاربران نقشه نشان دهید.

هشدار: توجه کنید در صورت استفاده از این ویژگی، هرگز فهرست‌های مکان‌های خصوصی خود را عمومی نسازید و حتما در انتخاب گزینه‌های اشتراک‌گذرای دقت کافی داشته باشید.

 

به این مطلب امتیاز بدهید

3 پاسخ ها به “فهرست‌های نقشه در وب هم فعال شد”

 • Mm
  ۱۲ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۱۴ ق.ظ

  ممنون از زحمات بدون شائبه شما???????

  • مدیریت
   ۱۲ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۱۷ ق.ظ

   سپاس، مانا باشید ???

 • مهدی نوروزی
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۷ ب.ظ

  ممنون اززحمات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.