بخش پرسش و پاسخ به نقشه‌ی گوگل افزوده شد

گوگل یک خبر خوب برای کاربران اپلیکیشن اندروید گوگل مپ منتشر کرد.

امکان پرسش و پاسخ در نسخه‌ی اندروید گوگل مپ

از این پس راهنمایان محلی نقشه که در سطح ۲ به بالا قرار دارند، راهی تازه برای درمیان‌گذاری اطلاعات خود درباره‌ی محل‌های مختلف دارند.

می‌خواهید بدانید بهترین دسر یک رستوران چیست؟ آیا یک موزه تور بازدید رایگان دارد؟ یا پیرامون بهترین محل پارک کردن خودرو در نزدیکی یک دریاچه پرسشی دارید؟ از این پس دیگر می‌توانید پرسش‌های خود درباره‌ی یک مکان روی نقشه را مستقیم در گوگل مپ مطرح نمایید تا از کاربران دیگر یا صاحب یک کسب و کار پاسخ بگیرید.

زمانی که پرسشی را مطرح می‌کنید، کاربران دیگر از جمله صاحب کسب و کار آن را مشاهده می‌کنند و در صورت اطلاع داشتن، به آن پاسخ خواهند داد. به این ترتیب سامانه‌ی نقشه دریافت پاسخ را با یک گوشزد به اطلاع شما می‌رساند. خود شما نیز می‌توانید به پرسش‌های مطرح شده از سوی کاربران دیگر پاسخ بدهید.

اگر کسب و کاری تایید شده باشد (امکانی که در ایران در دسترس نیست) هنگام مطرح کردن پرسش تازه، برای صاحب کسب و کار نیز هشداری فرستاده می‌شود.

امکان پسندیدن پرسش‌ها

یک سوال خوب بر روی یک مکان می‌بینید که ممکن است پرسش دیگران نیز باشد؟ آن را بپسندید. پسندیدن یک پرسش به بیش‌تر دیده شدن آن کمک می‌کند. به جز پرسش‌ها، پاسخ‌ها نیز قابلیت دریافت رای مثبت (Upvoting) دارند و این کمک می‌کند تا کاربران بیش‌تری پاسخشان را دریافت کنند.

همین حالا می‌توانید این ویژگی را در اندروید بیازمایید. کافی است اپلیکیشن گوگل مپ را باز کنید و پس از یافتن مکان دلخواه، از بخش پرسش و پاسخ آن استفاده کنید.

با وجود توضیحات بالا شاید بیان چند نکته‌ی دیگر در این باره سودمند است.

چه کسی به پرسش‌ها پاسخ می‌دهد؟

دیگر کاربرانی که از نقشه‌ی گوگل استفاده می‌کنند می‌توانند پرسش شما را ببینند و به آن پاسخ دهند و روشن است که صاحب کسب و کار نیز می‌تواند یکی از این کاربران باشد. علاوه بر این برای راحتی دسترسی کسب و کارهای تایید شده (ویژگی‌ای که در ایران غیرفعال است) هنگام طرح پرسش تازه، هشداری به وی فرستاده می‌شود.

چرا این ویژگی برای نسخه‌ی دسکتاپ یا آی‌اواس (مانند آیفون) در دسترس نیست؟

در حال حاضر ویژگی پرسش و پاسخ تنها از راه اپلیکیشن اندروید در دسترس هست اما گوگل به دنبال افزودن این ویژگی به “جست‌و‌جوی گوگل” در دستگاه‌های همراه نیز هست. پس صبر کنید و منتظر خبرهای تازه باشید.

آیا پرسش و پاسخ امتیاز دارد؟

با توجه به تازه بودن این ویژگی، در حال حاضر پرسش و پاسخ امتیازی ندارد اما با این وجود باز هم منتظر خبرهای آینده در این رابطه باشید.

 

3/5 - (1 امتیاز)

4 پاسخ ها به “بخش پرسش و پاسخ به نقشه‌ی گوگل افزوده شد”

 • محمدعلی فتوت
  ۲ مهر ۱۴۰۰ در ۲:۵۰ ب.ظ

  سلام من یک مکان رو ثبت کردم درگوشی های دیگران آیکن مکان من رو تا جست وجو نکنن بالا نمیاره چرا؟

  • مدیریت
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ در ۸:۳۷ ق.ظ

   سلام، مهم دیده شدن مکان به صورت آیکون جداگانه نیست. همین که با جست‌وجوی نام مکان قابل نمایش باشد، یعنی به درستی ثبت شده است. این تشخیص سیستم بر اساس پارامترهای بسیار متفاوت هست که آیا آیکون نمایش بدهد یا خیر.

 • سعید
  ۱ دی ۱۴۰۰ در ۹:۲۸ ق.ظ

  باسلام نقشهgoogle map گوشی سامسونگA2 من مکانم را اشتباه ثبت می کند؟فرضامکان دقیقم ایران استان سیستان و بلوچستان شهرستان زاهدان خیابان بلوارشهیدمزاری می باشد؟امادستگاهم مکانم را بافاصله بسیار طولانی درحد ۲۰۰۰کیلومتردورترازمکان دقیقم ثبت می کند؟مثل استان فارس ایران شهرستان شیرازمکانم ثبت وقابل مشاهده ست؟قسمت تنظیمات اصلی گوشی و تنظیمات گوگل مپ تلاش زیاد نمودم امذ موفق شدم؟لطفا راهنمایی کنیدسپاسگزارم

  • مدیریت
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۰ ق.ظ

   درود. اگر مشکل از نقشه‌ی گوگل باشد، باید پس از ضربه روی نقطه‌ی آبی و استفاده از گزینه‌هایی که برای دقیق‌تر کردن مکان موجود است مشکل برطرف شود. اگر نشد، مشکل به نقشه مرتبط نیست. تنظیمات GPS دستگاه را بررسی کنید. ضمنا در برخی مناطق احتمال خطای GPS وجود دارد. در مناطق دیگر امتحان کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.