روش گذاشتن یک دیدگاه درست و سودمند بر روی نقشه

پیش از رفتن به یک مکان مانند رستوران، کافه، هتل یا فروشگاه خواندن دیدگاه‌های دیگران کمک می‌کند تا تصمیم درستی درباره‌ی شیوه‌ی رفتن به آن‌جا بگیریم و از راهنمایی‌های خوب در آن‌جا استفاده کنیم.

Reviewing in Google Maps
Photo by Radoslaw Frankowski

صرف نظر از این‌که یک نفر چه تجربه‌ای در یک مکان داشته است، دیدگاه‌های روی نقشه، درون‌بینی و اطلاعات سودمندی را درباره‌ی نقاط گوناگون در اختیار می‌گذارند. در این‌جا برای بهبود دیدگاهی که شما برای استفاده‌ی دیگران بر روی نقشه قرار می‌دهید، چند نکته یادآوری می‌شود:

کپی نباشد!

دیدگاه روی نقشه باید توضیحاتی درباره‌ی محل ارائه کند اما این که این توضیحات را واقعا چه کسی بیان کرده بسیار مهم است. دیدگاهی که بر روی نقشه می‌نویسید باید متعلق به خود شما باشد و از جای دیگری یا از مقاله‌ای درباره‌ی محل کپی نشده باشد.

مرتبط باشد

فقط مطالب مرتبط با جایی که نظر می‌دهید را بنویسید تا دیگران درباره‌ی تجربه‌ی شما از محل بدانند. اطلاعاتی مانند ساعت بازدید، چیزی که سفارش داده یا خریده‌اید یا خدماتی که در آن‌جا به شما ارائه شده است از جمله موارد سودمندی است که می‌توانید در دیدگاه خود با دیگران درمیان بگذارید.

بازبینی شما تجربه‌ی شخصی شماست

توجه کنید دیدگاهی که بر روی نقشه می‌نویسید سندی است از تجربه‌ای که در یک مکان داشته‌اید حتی اگر این تجربه خوشایند نباشد. تجربه‌ی شما می‌تواند نسبت به سایر افراد متفاوت باشد. بنابراین دیدگاه خود را به گونه‌ای بنویسید که سودمند و سازنده باشد. هم‌چنین توجه کنید که حتما باید تجربه‌ی استفاده از خدمات و سرویس‌های یک محل را داشته باشید و به نوعی درگیر آن محل بوده باشید تا درباره‌ی آن بر روی نقشه دیدگاه بگذارید و به اعتبار دیگران یا بدون داشتن تجربه‌ی شخصی نمی‌توانید برای یک محل نظر یا رای بدهید.

درگیری شخصی نباشد

با توجه به این‌که دیدگاه‌ها بر پایه‌ی تجربه‌های شخصی نوشته می‌شوند، ممکن است گاهی خصومت‌های شخصی وارد دیدگاه شوند. برای نمونه نام بردن از اشخاص در دیدگاه کاربردی ندارد. تنها بر روی تجربه‌ی خود در مکان و خدماتی که گرفته‌اید تمرکز کنید تا دیدگاهی را سودمند و بدون غرض ورزی بنویسید.

یک دیدگاه متعادل بنویسید

پس از یک تجربه‌ی ناخوشایند در یک مکان، ممکن است فقط روی بخش‌های منفی موضوع تمرکز کنید. در عین حال توجه کنید که همیشه دو روی سکه را ببینید. اگر خودتان را اندکی جای خدمات‌دهنده قرار دهید، می‌توانید دیدگاه سودمندتر و متعادل‌تری را بنویسید. درک این موضع هم‌چنین می‌تواند شما را به عنوان یک بازبین معتبر و قابل اعتماد معرفی نماید.

منسجم و مطمئن بنویسید

یک دیدگاه خوب آن چیزی است که فارغ از نوع آن، به کاربران دیگر کمک کند. مطمئن شوید که دیدگاه شما با زبان معیار و همگانی نوشته شده باشد، قواعد نوشتاری را رعایت کرده باشید و آزاردهنده نباشد. هم‌چنین توجه کنید که دیدگاهتان سازنده و صادقانه باشد تا جایگاه شما را به عنوان یک بازبین ارتقا دهد.

داستان تجربه‌تان را بگویید

می‌توانید روایت خود از تجربه‌تان را به صورت داستانی بسیار کوتاه بیان کنید. این شیوه می‌تواند به مخاطب کمک کند تا پیش از مراجعه به محل خود را در آن‌جا حس کند و تجربه‌ی شما را به طور کامل درک نماید.

قواعد محتوای راهنمایان محلی را رعایت کنید

نوشتن یک دیدگاه چه مثبت و چه منفی یک راه خوب برای درمیان‌گذاری تجربه‌های شماست. از قوانین و شیوه‌نامه‌ پیروی کنید تا دیدگاه‌های صحیحی بنویسید و به دیگران در یافتن مکان‌هایی که می‌خواهند کمک کنید. هم‌چنین توجه داشته باشید که در صورت رعایت نکردن هر یک از موارد بالا، دیدگاه شما توسط کاربران خوب نقشه گزارش می‌شود و با توجه به این‌که گوگل در زمینه‌ی فعالیت‌های اسپم بر روی نقشه به شدت سخت‌گیرانه عمل می‌کند، این در اعتبار حساب کاربری شما موثر خواهد بود و حتی ممکن است به قطع دسترسی شما منجر شود.

 

امیدواریم این نکات را در قرار دادن دیدگاه خود بر روی نقشه به کار بگیرید تا دیدگاه‌هایتان برای همه کاربردی باشد، به مکان‌های گوناگون در ارتقای کیفیت خدمات و محصولاتشان کمک کند، بازخوردهای بیش‌تری بگیرد و در ارتقای رتبه‌ی شما به عنوان یک راهنمای محلی نیز موثر باشد.

 

این نوشتار با بهره‌گیری از راهکارهای ارائه شده از سوی گوگل نگاشته شده است.

4.4/5 - (22 امتیاز)

16 پاسخ ها به “روش گذاشتن یک دیدگاه درست و سودمند بر روی نقشه”

 • ۱۴ آبان ۱۳۹۶ در ۵:۰۷ ق.ظ

  با تشکر از مطالب مفید و سایت خوبتون

  • مدیریت
   ۱۴ آبان ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۲ ق.ظ

   تشکر از همراهی شما

 • محمد
  ۲۳ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۴۰ ق.ظ

  با سلام
  از مطالب مفیدی که به اشتراک می گذارید ممنون.

 • رافق خیاوی
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۶ ق.ظ

  منون از توضیحات مفصل و خوب شما
  با اینکه من قبل از مطالعه این مطلب تقریبا تمام موارد رو رعایت می کردم اما مطالعه این مطلب در بهتر شدن نظراتی که زین پس خواهم نوشت بسیار موثر خواهد شد

  • جی دات پاشا
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ در ۱:۵۷ ب.ظ

   بله.دقیقا.هر انسانی که از نظر روحی و روانی واخلاقی متعادل باشد این موارد را خودبه خود مراعات میکند.اگر همه، این موارد را در همه امور مراعات کنند دنیا جای بهتری می شود.از روسای قدرت در دنیا بگیر تا پایین ترین طبقات اجتماعی کشورهای مختلف

 • سیده احمدی
  ۱۴ آذر ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۳ ب.ظ

  ممنون از راهنمایی
  مطالعه کردم

 • پریا
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۲۸ ق.ظ

  ممنون از راهنمایی شما قبلا برای من نطر خواهی میامد ولی یکماه است که خبری نیست

 • ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۶:۲۵ ب.ظ

  ممنون بایت اطلاعات

 • ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۹ ب.ظ

  عالیی بود مث همیشه

 • مصطفی رئیسی
  ۶ دی ۱۳۹۸ در ۶:۴۹ ب.ظ

  سلام چرا من می رم تو مشارکت برنامه قطع میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • مدیریت
   ۱۰ دی ۱۳۹۸ در ۶:۰۳ ب.ظ

   درود، لطفا برنامه را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نمایید و با خالی کردن حافظه موقت و داده‌های برنامه دوباره امتحان کنید.

 • ابوالفضل
  ۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۲ ب.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون

 • خسرو
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ در ۱۰:۱۸ ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من برای یک مکان تو گوگل مپ نظرم رو نوشتم ولی نظرم رو نشون نمیده و فقط با اکانت خودم نظرم رو نشون میده دلیلیش چیه ممنون

  • مدیریت
   ۸ فروردین ۱۴۰۱ در ۴:۱۵ ب.ظ

   این یعنی نظر شما خلاف قوانین نقشه تشخیص داده شده و از نمایش عمومی آن جلوگیری شده است. باید نظر خود را حذف کنید و نظر تازه‌ای با رعایت قوانین نقشه قرار دهید. در همین صفحه توضیحات لازم داده شده است.

 • مصطفی ناصح احدی
  ۴ تیر ۱۴۰۲ در ۳:۴۶ ب.ظ

  با سلام و عرض ادب
  چند سالی هست که به عنوان راهنمای محلی در گوگل مپ دیدگاه خودم رو می نویسم و عکس به اشتراک می گذارم ، همیشه سعی کردم منصف باشم و نکات مثبت و منفی رو صادقانه بنویسم. از اینکه بتونم به مردم راهنمایی بدم خوشحال میشم.
  همچنین از شما تشکر میکنم که در مورد روش نوشتن دیدگاه راهنمایی کردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.