اگر ایرادی در ترسیم مسیرها و خیابان‌ها بر روی نقشه‌ی گوگل می‌بینید، می‌توانید آن را به گوگل گزارش دهید اما هنوز امکان ترسیم و اصلاح مستقیم مسیرها توسط کاربران فراهم نیست.

مشکلات مسیرها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • نام نادرست
  • جهت نادرست مسیر از دید یک طرفه یا دو طرفه بودن
  • ترسیم نادرست
  • مسدود بودن مسیر
  • وجود نداشتن مسیر در واقعیت
  • ترسیم نشدن مسیر روی نقشه
  • نشانی یا نشانگر نادرست برای مسیر

چگونه این مشکلات را گزارش کنید؟

از منوی کناری نقشه، گزینه‌ی “ارسال بازخورد” (Send feedback) را بزنید.

گزینه‌ی “ویرایش نقشه” (Edit the map) را برگزینید.

مشکل مورد نظر را برگزینید. اگر نام کنونی ایرادی دارد، نام صحیح را جایگزین نمایید. توجه داشته باشید که از نقشه به هر زبانی استفاده می‌کنید، نام را به همان زبان وارد نمایید. هم‌چنین نام مسیرها و خیابان‌ها باید همراه با توضیح‌دهنده و به صورت «کوچه نام»، «خیابان نام»، «بلوار نام»، «بزرگراه نام» و … به کار برده شود.

در بخش یادداشت توضیحات کاملی درباره‌ی مشکل مورد نظر بنویسید تا کارمندان گوگل، به خوبی به شرایط مسیر واقف شوند. بهتر هست یادداشت را به انگلیسی بنویسید اما اگر می‌خواهید از زبان فارسی استفاده کنید، از جمله‌بندی ساده‌ای استفاده کنید تا هنگامی که کارمندان گوگل از “گوگل ترجمه” بهره می‌گیرند، دچار به‌هم‌ریختگی معنایی نشود.

اگر در ترسیم مسیر مشکلی وجود دارد، برای درک بهتر شرایط مسیر توسط کارمندان گوگل، بهتر هست به صورت شماتیک، عکسی از شرایط مسیر با کمک نرم‌افزارهای گرافیکی رسم کنید، سپس در گوگل درایو آپلود نمایید و با فعال کردن گزینه‌ی اشتراک‌گذاری آن، لینک آن را نیز در گزارش خود کپی نمایید.

پس از انجام موارد بالا، گزینه‌ی “ارسال” (Submit) را بزنید.

با انجام این کار یک رایانامه از سوی گوگل برای شما فرستاده و از شما سپاس‌گزاری می‌شود.

توجه داشته باشید که گزارش‌ها در صف بازبینی توسط کارمندان گوگل قرار می‌گیرند و نباید انتظار تایید فوری آن‌ها را داشته باشید. به طور معمول (که البته قطعی نیست) حداقل سه هفته برای بازبینی گزارش مسیر زمان لازم هست و در بسیاری موارد از این مدت نیز بیش‌تر طول خواهد کشید. پس صبور باشید و به کارمندان گوگل فرصت بازبینی بدهید!

گوشزد: برای افزودن مکان به مقالات دیگر در همین راهنمای نقشه مراجعه نمایید.