اگر می‌خواهید یک نقشه‌ی کامل را همیشه همراه خود داشته باشید که اطلاعات گسترده‌ای از مکان‌های گوناگون در اختیار شما قرار دهد و به مسیریابی روزانه‌ی شما کمک کند، از گوگل مپ استفاده کنید. در این برگه برگه چکیده‌ی راهنمای گوگل مپ را مشاهده می‌کنید که توضیحات کامل‌تر با کلیک بر روی گزینه‌ی مرتبط قابل دستیابی است.

برای استفاده از گوگل مپ در رایانه‌ی خود کافی است به وب‌سایت نقشه‌ی گوگل بروید. یا در دستگاه همراه خود می‌توانید برنامک (اپلیکیشین) گوگل مپ Maps را از گوگل پلی یا اپ استور نصب نمایید.

نمای عمومی

همان‌طور که انتظار دارید، با باز کردن نقشه‌ی گوگل چیزی که پیش روی شماست یک نقشه است. این نقشه سراسری بوده و در حال حاضر به صورت یکپارچه و متصل، شامل سراسر کره‌ی زمین (و در نسخه‌ی وب شامل سیارات، ماه و خورشید) می‌شود.

با بزرگنمایی بر روی نقشه که در نسخه‌ی وب توسط دکمه‌های + و – (یا کلید وسط موس) و در اپلیکیشن توسط انگشت انجام می‌شود، می‌توانید جزئیات بیش‌تری از هر منطقه را ببینید.

هم‌چنین به کمک نوار جست‌وجو در بالای صفحه‌ی گوگل مپ، می‌توانید به دنبال مکان مورد نظر خود بگردید.

اپلیکیشن گوگل مپ

برای استفاده از اپ گوگل مپ بخوانید: آغاز کار با اپلیکیشن گوگل مپ

دریافت اطلاعات مکان‌ها

با استفاده از کادر جست‌وجو، مکانی را بر روی نقشه پیدا کنید یا اگر نماد آن روی نقشه دیده می‌شود، مستقیماً بر روی آن کلیک نمایید تا اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی آن کسب کنید. می‌توانید مواردی مانند عکس‌ها و دیدگاه‌های دیگران یا اطلاعاتی مانند شماره تماس و ساعت کاری را ببینید یا به سمت آن مسیریابی کنید.

تنظیم خانه و محل کار

با استفاده از گزینه‌های مرتبط در منوی کناری و بخش «مکان‌های شما» خانه و محل کار خود را تنظیم کنید تا گوگل مپ بهترین مسیر را برای رفت و آمد به شما پیشنهاد کند.

مسیریابی کنید

چگونگی مسیریابی و حالت رانندگی را بیاموزید.

می‌توانید به هر مکانی که بر روی نقشه هست مسیریابی کنید. کافی است گزینه‌ی پس از یافتن محل، گزینه‌ی مرتبط را کلیک کنید.

هم‌چنین به کمک حالت رانندگی Commute می‌توانید به صورت لحظه‌ای پیام‌های مرتبط با رانندگی را دریافت کنید. یادآور می‌شود که این ویژگی (حالت رانندگی) هنوز در ایران در دسترس نیست.