اگر یک دوربین ۳۶۰ در اختیار داشته باشید، می‌توانید هنگامی که به رانندگی، سواری یا پیاده‌روی می‌روید، تصاویر نمای خیابان را ضبط و سپس در گوگل بارگذاری کنید. این تصاویر ضبط شده، پس از پردازش به نمای خیابان (استریت ویو) در گوگل مپ تبدیل می‌شوند.

هنگام ضبط تصاویر باید از دقیق بودن داده‌های موقعیت مکانی یا جی‌پی‌اس (GPS) دستگاه خود اطمینان داشته باشید، زیرا داده‌های مربوط به موقعیت مکانی شما هنگام حرکت و ثبت تصاویر، برچسب‌گذاری جغرافیایی و برای پیاده‌سازی آن‌ها روی نقشه استفاده می‌شود.

پس از آن‌که عکس‌ها بارگذاری و پردازش شد، حدود ۴ روز یا بیش‌تر طول می‌کشد تا به طور کامل در نقشه ظاهر شوند.

گوشزد: فقط ویدیوهای فضای باز را می‌توان به نمای خیابان تبدیل کرد و تصاویر داخلی، معمولا نمی‌توانند اطلاعات دقیق GPS را ثبت کنند تا به نمای خیابان تبدیل شوند. بنابراین برای ثبت تصاویر داخلی باید از متخصصان تصویربرداری تور مجازی کمک بگیرید.

 1. برای بارگذاری تصاویری که با استفاده از دوربین ۳۶۰ درجه‌ی خود ضبط کرده‌اید، در رایانه یا دستگاه همراه، به وب‌سایت «استودیو نمای خیابان» (Street View Studio) بروید.
 2. در سمت چپ، روی آپلود (Upload) کلیک کنید.
 3. ویدیوی ۳۶۰ خود را انتخاب کنید یا بکشید و رها کنید.
  • در حال حاضر فایل‌هایی با فرمت mp4. و mov. پشتیبانی می‌شوند.
  • اکثر دوربین‌های ۳۶۰ متادیتا و داده‌های GPS را به فایل ویدیوی شما اضافه می‌کنند. اما اگر دوربین ۳۶۰ شما این اطلاعات را در یک فایل .gpx جداگانه خروجی می‌دهد، در پایین سمت راست، صفحه روی More بزنید و سپس آپلود فایل GPX را انتخاب کنید.
 4. روی OK کلیک کنید.
 5. ویدیوی خود را بازبینی کنید.

گوشزد:

 • هنگام بارگذاری فایل ویدیو، که اغلب حجم زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، یک نوار پیشرفت در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه نشان داده می ‌شود که می‌توانید میزان آپلود را دنبال کنید. اگر هنگامی که آپلود در حال انجام است، وب‌سایت را ببندید، می‌توانید برای ادامه دادن، دوباره صفجه را باز کنید و همان فایل را انتخاب کنید تا ادامه‌ی بارگذاری از همان جایی که قطع شده بود، دوباره آغاز شود.
 • پس از تکمیل بارگذاری فایل، ممکن است چند روز طول بکشد تا پردازش تکمیل شود.
 • از گزینه‌های جست‌وجوی پیشرفته (Advanced Search) برای فیلتر کردن ویدیوهای ۳۶۰ خود بر اساس وضعیت پردازش و تاریخ ضبط استفاده کنید.
 • اگر محتوای نمای خیابان را برای مسیری منتشر کنید که از قبل هم در آن استریت ویو وجود داشته باشد، استریت ویوی اصلی و پیش‌فرضی که روی نقشه نمایش داده می‌شود، توسط Google به طور خودکار بر اساس کیفیت، وضوح و تازگی تعیین می‌شود. هم‌چنین برای تصویربرداری‌های دیگر تاریخ‌های جداگانه‌ی هر کدام نمایش می‌یابد و می‌توانید برای یافتن دیگر تاریخ‌ها در همان مکان و مسیر، از ویژگی «ماشین زمان» (Time Machine) در گوگل مپ استفاده کنید.