به کمک ویژگی نمای خیابان گوگل، می‌توانید جاذبه‌های جهان را کاوش کنید، زیبایی‌های طبیعی را ببینید و در جاهایی مانند موزه‌ها، ورزشگاه‌ها، رستوران‌ها یا کسب‌وکارهای کوچک گام بگذارید.

تصاویر ۳۶۰ درجه، تصاویری هستند که می‌توان در آن‌ها هم به صورت ۳۶۰ درجه افقی و هم ارتفاعی، پیمایش کرد و کنترل نمای قابل مشاهده در اختیار کاربر هست.

پروژه‌ای که با عنوان نمای خیابان گوگل شناخته می‌شود نیز تلفیقی کامل از عکس‌های ۳۶۰ درجه هست که به مخاطب امکان حضور مجازی در محدوده‌ای مشخص را می‌دهد به گونه‌ای که علاوه بر امکان پیمایش و تغییر زاویه دید در یک عکس، کاربر امکان حرکت در محدوده‌ای مشخص را نیز خواهد داشت به گونه‌ای که گویی در محیط حضور دارد.

این تصاویر اگر در قالب بررسی خیابان یا مسیرهای کوهنوردی و پیاده‌روی باشند، به مجموعه‌ی آن «نمای خیابان» گفته می‌شود و اگر نمای درونی یک محیط مانند موزه یا یک کسب‌وکار را به تصویر بکشند با عنوان «تور مجازی» شناخته می‌شوند.

برای استفاده از نمای خیابان (استریت ویو) می‌توانید مستقیما از گوگل مپ استفاده کنید، به بخش گالری نمای خیابان سر بزنید یا از اپلیکیشن گوگل استریت ویو استفاده کنید.