عوارض زمین در نقشه‌ی گوگل رنگ واقعی به خود می‌گیرد

گوگل اعلام کرده که رنگ‌بندی تازه‌ ای در گوگل مپ پیاده‌سازی کرده تا نقشه بیش از گذشته منطبق بر وضعیت واقعی پوشش طبیعی کره‌ی زمین باشد.

این شرکت طبق مدل رنگی HSV یک رنگ‌بندی پایه ایجاد کرده است؛ به طوری که جنگل‌های انبوه با سبز تیره و زمین‌های باز به صورت کم‌رنگ‌تر و کویرها با رنگ قهوه‌ای کم‌رنگ دیده می‌شود.

این رنگ‌بندی تازه برای ویژگی‌های طبیعی، هم‌اکنون در نقشه‌ی گوگل پیاده‌سازی شده است تا در دسترس کاربران قرار بگیرد. این رنگ‌بندی تازه هم‌اکنون در نگاه از ارتفاع بالا به نقشه، دیده می‌شود. هرچند برای دیدن جزئیات کامل آن باید چند روزی منتظر بود.

رنگ‌بندی تازه‌ی عوارض زمین در گوگل مپ
رنگ‌بندی تازه‌ی عوارض زمین در گوگل مپ (سمت راست) | Credit: Google

این تغییرات به صورت سراسری در نقشه اعمال شده و بیش از ۱۰۰ میلیون کیلومتر مربع را دربر می‌گیرد که به زودی از همه‌ی کشورها در نقشه‌ی گوگل دیده خواهد شد.

علاوه بر این تغییر رنگ‌بندی عوارض طبیعی، قرار است گوگل طراحی خیابان‌ها را نیز به شکل واقعی نزدیک‌تر کند و پیاده‌روها و خط‌کشی‌های عابر پیاده را نیز در آن بگنجاند. کاری که پیش از این تا حدی در ژاپن و طی همکاری با دولت ژاپن انجام شده بود.

این تغییرات خیابان‌ها مراحل آزمایشی را می‌گذراند و طی چند ماه آینده برای برخی شهرها از جمله لندن، نیویورک و سان‌فرانسیسکو پیاده خواهد شد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.